facebooktwitter-bird-logo-shape-in-a-squaregoogleinstagramribbontimeloginaddfamilycouple
Acentasız Birleşik Krallık Vizesi Nasıl Alınır?
Acentasız Birleşik Krallık Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Krallık Vizesi

 

            Ülkelere giriş yapabilmek için alınması gereken ve kontrol edilen izin belgesine vize denilmektedir. Birçok ülkeye giriş yapmak için vize gerekmektedir. Bu anlamda en fazla alınan vizelerden biri de birleşik krallık vizesi olmaktadır. Bu konuda genelde acenteler tercih edilse de acente olmadan da Birleşik Krallık Vizesi alınabilmektedir.

 

 Birleşik Krallık Vizesi Nasıl Alınır?

 

            İngiltere için vize alırken; ‘’ Kısa süreli ziyaretçi vizesi ‘’, ‘’ Uzun süreli ziyaretçi vizesi ‘’, ‘’ Öğrenci vizesi ‘’ gibi kategoriler vardır. Kısa süreli ziyaretçi vizesi en çok başvurulan vizelerdendir. Süresi 6 aydır.

 

            Eskiden İngiltere kısa süreli ziyaretçi vizesi başvuruları internet aracılığı ile yapılmaktaydı. Ancak İngiltere kısa süreli ziyaretçi vizesinin başvuru adresini ve prosedürü değiştirerek daha kolay bir hale getirmiştir.

 

            Eskiden iki tane ayrı internet adresinden işlem yapılmaktayken artık bütün işlemler tek bir siteden yapılabilmektedir. Birleşik Krallık Vizesi, Schengen vizesinden farklıdır. Schengen vizesi alınarak İngiltere’ye ya da İngiltere vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılamamaktadır.

 Vize için en az 45 gün önceden işlemlere başlanmalıdır. Vizenin çıkması uzun sürebilmektedir. Vize ücreti ise 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl süreler için ayrı ayrı hesaplanmaktadır. 6 aylık vize için 110 USD ödenmektedir.

 

            Vize için ülkenin vize adresine girerek ‘’ Apply ‘’ seçeneği ile yapılması gerekenler okunmalıdır. Verilen bilgilere göre adınmlar tek tek takip edilerek vize için başvuru yapılabilmektedir.

 

Paylaş:
  • KARŞILAŞTIR 0
  • GÖSTER
  • TEMİZLE
    Villacım Emlak Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Veri Sorumlusu) olarak; veri sorumlusu sistemlerimize yetkisiz kişi/kişiler tarafından erişilmesi suretiyle 12/04/2022 tarihinde veri ihlalinin gerçekleştiği, ihlalden etkilenen ilgili kişi grupları ve kişi sayısının henüz belirlenemediği, ihlalin kaynağı ve gerçekleşme yöntemine ilişkin araştırmaların devam ettiği, sorumlular hakkında aynı gün adli ve idari süreçlerin başlatıldığı hususlarını siz müşterilerimize (ilgililere) 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun 12/5 maddesi uyarınca sorumluluklarımızın farkında olarak bildirmekteyiz.